Bukmacher bez podatku – typowanie zakładów u wiarygodnych operatorów 


Zmiana ustawy o grach hazardowych w 2017 w RP sprawiła, że dziś typerzy uwielbiające zakłady na sporty mogą korzystać z propozycji tylko licencjonowanych operatorów hazardowych. Codziennie do gry wchodzą nowi bukmacherzy hazardowi, także ci międzynarodowi. Bukmacher bez podatku jest dziś dość popularny w RP. Ponieważ największe kłopoty legalnych firm w RP to wysoka danina od zakładów, wysokość, którego stanowi 12%. Powstaje więc zapytanie: gdzie na rynku polskim szukać operatorów bez podatku?

Oferta bonusowa legalnych bukmacherów

Każdy bukmacher hazardowy ma do zaoferowania swoim graczom atrakcyjne bonusy startowe. Mają one na celu zachęcić nowych klientów do obstawiania zakładów wzajemnych. Oto legalni bukmacherzy bez podatku, oferujące hazardzistom najlepsze nagrody:

 1. Betfan. Bukmacher daje 100% do 1000 PLN, freebety, zakłady bez ryzyka, kody promocyjne.
 2. Betclic. Cashback do 200 PLN w formie freebetu za pierwszy nietrafiony kupon.
 3. STS. Bukmacher daje 1640 PLN, 20 PLN cashback, premia 1500 PLN premia od 3 pierwszych wpłat.
 4. Superbet. 100% do kwoty 50 PLN, freebet 35 PLN, bonus bez ryzyka 500 PLN (promocja dotyczy zakładów postawionych po raz pierwsze).
 5. Forbet. Bukmacher udostępnia 100% do 2000 PLN, bonus MaxiZysk, 20 PLN z okazji urodzin.
 6. PZBuk. 200 PLN zakład bez ryzyka, 20 PLN freebet, Happy Hours, Kombo+, Zakłady Kardio.
 7. Fortuna. Bukmacher oferuje 600 PLN zakład bez ryzyka, 2100 nagroda od depozytu, 20 PLN freebet.
 8. Totalbet. Bukmacher daje 50 PLN freebet, 5000 PLN bonus od depozytu.
 9. 22Bet. 100% do 122 EUR, 22% do 122 EUR, 100% od depozytu w piątki do kwoty 100 EUR.
 10. GGBet. Bukmacher gwarantuje 375% do 1500 PLN, freebet, stawka bez ryzyka.
 11. 20bet. Bonus na start to 400 zł, konkurs typerów, w którym można zdobyć 4500 PLN,
 12. Totolotek. 100% do sumy 500 złotych,100% do kwoty 49 złotych na typowanie przy użyciu aplikacji mobilnej, bezpłatny zakład w wysokości 25 złotych.

Bonusy bukmacherskie skierowane są do tych hazardzistów, które rejestrują konto w witrynach po raz pierwszy. Nagrody oznaczają dla nowych klientów grę bez podatku, ale nie w każdej sytuacji tak jest. Na początku warto wyjaśnić, żeby nie było wątpliwości. Akcja ta jest w pełni bezpłatne i uczciwa, jak również polski bukmacher bez podatku Betclic i inni firmy hazardowi.

betfan bukmacher bez podatku

Jak działają zakłady bukmacherskie bez podatku

W dalszej części tekstu wyjaśnimy podstawy takich zakładów i to, czym jest typowanie bez podatku oraz na czym polega typowanie stawek w witrynie legalnego bukmachera i jak to jest, że podatek znika z listy obowiązków gracza, niezbędnych do spełnienia przy typowaniu? Wpływy do Skarbu Państwa RP są obowiązkowe. Legalny polski bukmacher często opłaca je samodzielnie. Firma płaci za gracza, dokładając pewną sumę do wygranej z trafionego biletu.

Gracz nie musi nic wciskać lub wybierać, aby aktywować promocje. Jeżeli wytypowane spotkania na określonym kuponie będą zaliczane do danej akcji, to firma bukmacherska bierze na siebie opłaty. Oznacza to, że danina będzie zredukowana, a wygrana gracza się powiększy.

Anulowanie daniny od zakładów przedmeczowych czy stawki live to faktycznie zmiana współczynnika przy wytypowaniu stawki. W państwowych firmach hazardowych tradycyjnie mnożymy całkowitą wartość kursu na kuponie x0,88, bo od całkowitej stawki (1,00) odejmujemy wysokość podatku, czyli 12%. I to bez względu na to, czy wysłaliśmy trebla, czy singla, być może dubla, czy także większa wielokrotna stawka na sporty wirtualne. Bez znaczenia pozostaje również wysokość tego kursu.

Co musimy wiedzieć na temat podatków

Podatki hazardowe i danina to spory zastrzyk kosztów dla budżetu państwa. Licencjonowani bukmacherzy, posiadające licencję Ministerstwa Finansów są zobowiązani do zapłaty tego podatku na rachunek państwa. Był to jeden z najważniejszych warunków dopuszczenia wiarygodnych bukmacherów hazardowych po 2009 r., kiedy to właśnie klient stracili opcje legalnego typowania stawek, choć przez pierwszy czas ustawa w dużym stopniu była po prostu nie dobrze przemyślana.

Kolejne zmiany uszczelniły reguły i doprowadziły do tej sytuacji, że zagraniczni bukmacherzy bez podatku zginęli z krajowego rynku. Od tej minuty zakłady bez podatku nie wolno wytypować u wiarygodnych polskich operatorów posiadających zezwolenie MF. Tacy polscy bukmacherzy są zobowiązani do spłaty następujących podatków:

 • 12-procentowa danina od stawki każdego zakładu postawionego przez gracza;
 • 10-procentowy podatek od wygranych nagród od 2280 złotych.

W praktyce te podatki w dużym stopniu uderzają w samych graczy, ponieważ to z ich rachunku pochodzą koszty potrzebne do opłaty powyżej wymienionych podatków. O ile dziesięć procent od wygranej zawsze musi płacić gracz, o tyle dwanaście procent od stawki może płacić bukmacher. I tu pojawiają się właśnie polscy bukmacherzy bez podatku. Jest to operator, który płaci, chociaż część zakładów za swoich użytkowników z własnego portfelu. Obowiązująca ustawa o grach hazardowych sprawiła też, że bardzo ciekawe jest zapytanie o to, którzy operatorzy udostępniają oferty e-sport i inne.

Zasady działania podatku 12% od stawki

Aby dobrze zrozumieć zasady gry i funkcjonowania podatków hazardowych, warto przyjrzeć się im jeszcze bliżej. Każdy zakład gracza w legalnej witrynie bukmacherskiej jest uszczuplony właśnie o tę sumę, co ma wpływ na narody. Przykładowo, obstawiając 200 złotych na bilecie z kursem min. 3,00, mogliśmy liczyć na 600 PLN. Aktualnie, finalny zakład jest uszczuplony o podatek dwanaście procent od wydanej stawki. A więc, stawiając 200 PLN, 24 PLN wydajemy na podatek od zakładów bukmacherskich, a na bilet wchodzi 176 złotych. W sumie hazardzista może wygrać 528 PLN. 72 PLN różnicy to bardzo dużo.

Legalni bukmacherzy niewymagający daniny mogą jednak zapłacić ten koszt zamiast gracza np. w ramach określonej promocji. Jednak klient może liczyć na nagrody podwyższone o 14%. Skąd wynika ta cyfra 14%, skoro podatek wynosi 12%? Możemy to policzyć. Jeśli weźmiemy „zaginione” 72 PLN z powyższego biletu (200 PLN po kursie 3,00), to jest to 13,6% od kwoty 528 PLN.

Jak działa podatek 10% od zdobytej nagrody

Druga danina to podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich, wysokość której wynosi powyżej 2280 PLN. Wysokość podatku stanowi 10%. Chodzi tu o jednorazowe wygrane. Więc jeśli postawimy 2 kupony, które przyniosą nam po 2000 PLN zysku, w sumie to 4000 PLN, podatek fanów sportów wirtualnych i innych dyscyplin sportowych nie obowiązuje. Jeżeli jednak postawimy 1 bilet, który przyniesie nam wygraną wysokości 4000 PLN, wówczas nagroda zostanie uszczuplona o daninę 10%, czyli w tym przykładzie 400 PLN.

Jeśli obstawisz kupon, na którym nagroda przekracza kwotę 2280 złotych, system bukmacherski poinformuje gracza o tym. To bardzo istotne, ponieważ 1 złoty robi tu sporą różnicę. Przy wygranej w wysokości 2279 PLN otrzymamy całość, a przy sumie 2280 i wyżej stracisz co najmniej 228 PLN na podatku od wygranej.

Podatek od zakładów bukmacherskich – graj bez podatku u bukmachera

Świat stawek bukmacherskich w Polsce w ostatnich czasach przeszedł ogromne zmiany, na których w dużym stopniu zyskali hazardziści. W chwili wprowadzania Ustawy o grach hazardowych wyglądało na to, że gracze będą mieli wiele kłopotów z odnalezieniem w branży odpowiednich bukmacherów, którzy masowo wycofywali się z rynku polskiego. Wcześniej bowiem teoretycznie prowadzili swoją działalność legalnie, choć było to na granicy prawa. Stąd obecnie, kiedy bukmacher bez daniny i gracz mierzą się z wysokim 12-% podatkiem, każdemu polskiemu bukmacher należy się brawa.

Hazardziści mimo wszystko mogli obstawiać zakłady na sporty i gry hazardowe u takich bukmacherów, mimo że nie płacili oni daniny na terenie RP. Aktualnie Ustawa o grach hazardowych zablokowała ten proceder i w RP działają tylko państwowi bukmacherzy, dostosowując się do prawa RP i płacą podatki na podstawie obowiązujących Regułów. Dla typerów oznacza to, że jego wygrana jest pomniejszana o 14%, a sami operatorzy także płacą wyższą daninę od własnych zysków.

Bukmacher bez podatku 2023. Ranking najlepszych legalnych bukmacherów bez podatku w Polsce

Operatorzy, którzy traktują polski rynek hazardowych na poważnie, proponują jednak liczne nagrody, które niwelują możliwe straty dla nowych klientów. Robią to w postaci dodatkowych promocji i bonusów, takich jak np. powiększanie nagród o 14%. Oczywiście wszystko to się dzieje zgodnie z prawem. Nagrody trafiające na rachunek gracza, pochodzą z marży bukmachera, a obowiązujące w RP podatki od zdobytych wygranych i tak są wpłacane do urzędu państwowego.

Oto lista bukmacherów bez podatku w Polsce, którzy cieszą się największą popularnością w RP:

 1. Betfan
 2. Betclic
 3. STS
 4. Superbet
 5. Forbet
 6. PZBuk
 7. Fortuna
 8. Totalbet
 9. 22Bet
 10. GGBet
 11. 20bet
 12. Totolotek

Poniżej przyjrzymy się bliżej tym bukmacherom i sprawdzimy, jak wygląda ich oferta przedmeczowa i live. Wyjaśnimy również, dlaczego cieszą się tak dużą popularnością w Polsce.

sts bukmacher bez podatku

Legalni bukmacherzy bez podatku w Polsce – krótki przegląd

Zakłady bukmacherskie bez podatku można łatwo typować na stronie wyżej wymienionych operatorów. W dalszej części tekstu opiszemy dokładnie zalety tych operatorów hazardowych.

Bukmacher Betfan

Ten bukmacher jako pierwszy zbliżył się do propozycji zagraniczny bukmacher bez podatkowych operatorów. W akcji operatora „bez podatku extra” gracz zbiera aż 20% więcej niż w tradycyjnej ofercie z podatkiem. Daje to dodatkowe 8% więcej ponad standard. To doskonała opcja dla nowych i stałych graczy, których uwielbiają stawki sportowe. Ponadto legalny bukmacher bez podatku udostępnia bezkonkurencyjne wymagania oraz przejrzyste zasady regulaminowe.

Bukmacher wirtualny Betclic

Polski wiarygodny bukmacher to nie tylko Betfan czy inne. Także bukmacher wirtulany Betclic przygotowała dla graczy bardzo atrakcyjną ofertę. Ten bukmacher udostępnia bonus w nieco innej postacie. Betclic oferuje tę promocję do graczy, którzy na zakładzie AKO umieszczą przynajmniej pięć zdarzeń. Wygrana w takim przypadku będzie powiększona o 7%. Jeśli gracz zagra cześć zdarzeń, wygrana wyniesie 14%. Jeśli na wygranym kuponie jest 13 zdarzeń, możemy liczyć na 50%.

Bukmacher online STS

W operatora STS wygrana bez daniny ulega powiększeniu o 14%, dzięki czemu zapłacona danina w momencie zawarcia wygranego kuponu pozostaje dla typera niezauważalna. Warto tu jednak wyraźnie nadmienić, że u jednego z najlepszych operatorów w RP oferta gry karcianej i innej bez podatku wciąż jest jedną z mniej ważnych akcji.

Bukmacher internetowy Superbet

Wśród legalnych bukmacherów znajduje się również bukmacher Superbet. Ten bukmacher hazardowy bez daniny udostępnia grę i obstawianie zakładów sportowych bez podatku i bez żadnych formalności. Po tym, jak nowelizacja Ustawy weszła w życie, na graczy w Polsce został nałożony podatek 12%. Superbet oferuje hazardzistom Happy Hours, czyli grę bez daniny w ustalonym czasie.

Bukmacher wirtualny Forbet

Zakłady sportowe niewymagający daniny od stawki można również typować w serwisie Forbet. Obowiązuje tu program startowy dla nowych klientów o wartości 2000 złotych. Ponadto, przez czternaście dni od chwili otworzenia konta gracz może obstawiać stawki bez odprowadzenia podatku (minimum trzy spotkania z kursem od 1.30). W piątki akcja podkręcania wygranych o 14% obowiązuje również w punktach stacjonarnych.

Bukmacher internetowy PZBuk

Użytkownicy witryny hazardowej PZBuk mogą zdobyć 25% na profity w typach, stawiając zakłady sportowe w serwisie. Do zwycięskich kuponów kombi i AKO bukmacher dodaje profity w ramach promocji pod nazwą Kombo+. Im więcej spotkań obstawimy na jednym bilecie, tym wyższy zwrot otrzymamy. PZBuk dorzuca nagrodę już do 3 zdarzeń. Wysokość bonusu wynosi 2%.

Bukmacher wirtualny Fortuna

Nie tylko nowi bukmacherzy na polskim rynku proponują hazardzistom typy bez podatku. Poważny bukmacher wirtualny Fortuna również udostępnia graczom zakłady przedmeczowe. Fortuna to bukmacher, który wyjątkowo proponuje typowanie sportów. Granie niewymagający daniny 12% jest w interesie gracza, bo dzięki temu operator rozlicza zakład za całość sumy, którą wniesiemy za dany bilet. Fortuna bez odprowadzenia podatku w tym przypadku daje graczom większe wygrane.

Bukmacher internetowy Totalbet

Bukmacher Totalbet zwraca graczom podatek nawet z zakładów singli na żywo. Nieważne, ile spotkań obstawi gracz na jednym kuponie. Na stronie witryny możemy grać nawet na stawki pojedyncze w trybie live. Udział w akcji nie jest ograniczony czasowo, ani limitowany – to dość oryginalna oferta na rynku!

Bukmacher wirtualny 22Bet

22Bet regularnie przyznaje nagrody obecnym użytkownikom. 22Bet zakład bez ryzyka to najlepsza oferta tego operatora. Ponadto w ofercie operatora jest mnóstwo bonusów od doładowania. Oznacza to, że złożony przez gracza depozyt może być kilkakrotnie powiększony.

Bukmacher internetowy GGBet

Podatek od zakładu w świetle prawa RP jest obowiązkowy. Jednocześnie GGBet działa w na zasadach legalnych i oferuje hazardzistom promocję, która rekompensuje daniną od zakładów i gier w wysokości 14%. Bukmacher GGBet w ramach tej akcji dopisuje do konta gracza 14% wartości zwycięskiego kuponu.

Bukmacher online 20Bet

Jak działa typowanie niewymagający daniny u tego legalnego operatora? Wyjaśniamy: gra bez daniny obowiązuje przez trzydzieści dni po otworzeniu konta. Do stawek bez podatku zaliczane są bilety akumulowane z minimum trzema spotkaniami. Kurs ogólny na kuponie musi wynieść minimum 2.20. Nie ma kursu minimalnego dla zdarzenia singli.

Bukmacher internetowy Totolotek

Gram Grubo to akcja operatora internetowego Totolotek, która udostępnia stawianie zakładów online niewymagające daniny 12% od stawki. W efekcie w trakcie gry bez podatku można wygrywać dużo więcej pieniędzy na dowolnym wytypowanym bilecie sportowym.

Top 5 najlepszych operatorów

Zgarnij 60 złotych we freebecie i skorzytaj z CASHBACK 600
 • Szybki proces założenia konta na stronie
 • Szeroka oferta LIVE
 • Ciekawe promocje dla miłośników piłki nożnej
Graj legalnie
Odbierz do 500 zł bez obrotu
 • Przejrzysta strona i łatwy do zrozumienia interfejs
 • Darmowa aplikacja na telefony
 • Wysokie kursy bukmacherskie
Graj legalnie
1500 PLN W PAKIECIE DLA CIEBIE
 • Bogaty wybór sposobów płatniczych
 • Szybki proces rejestracji na stronie
 • Obsługa klientów w języku polskim
Graj legalnie
1500 PLN bonus przy pierwszym depozycie
 • Ponad 40 tys. wydarzeń miesięcznie
 • Wysokie limity wygranych
 • Brak automatycznej wypłaty
Graj legalnie
360 zł bonus od depozytu
 • Bogaty wybór metod wypłaty i wpłaty
 • Wygodna aplikacja na telefony
 • Prosty sposób rejestracji
Graj legalnie
25 zł freebet bez depozytu
 • Dobre opinie użytkowników witryny
 • Rejestracyjna oferta bonusowa
 • Szybkość odpowiedzi na pytania graczy przez czat
Graj legalnie
Zakład bez ryzyka do 200 ZŁ
 • Szeroka paleta zakładów sportowych
 • Spora liczba stałych i okazyjnych promocji
 • Brak sportów wirtualnych do typowania
Graj legalnie
1050 PLN Na Start
 • Atrakcyjne promocje na start
 • Brak nagrody freebet
 • Brak opcji cashout
Graj legalnie