Legalni bukmacherzy – jak wybrać rzetelnego operatora hazardowego


Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, aby wybrać renomowanego bukmachera, który jest godny zaufania. Legalni bukmacherzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na przyjmowanie zakładów wzajemnych i gwarantują bezpieczeństwo graczy podczas korzystania z ich usług.

Oto legalni bukmacherzy w Polsce, którzy mają do zaoferowania najlepsze oferty zakładów sportowych i nagród bonusowych.

 1. Betfan. Ten operator hazardowy ma oferuje graczom szeroki wybór e-sporty, gier karcianych i sportów wirtualnych do obstawiania.
 2. Betclic. Bukmacher ma do zaoferowania ogromny wybór zakładów na e-sporty.
 3. Totolotek. Legalny bukmacher proponuje użytkownikom serwisu porywający program lojalnościowy.
 4. STS. Wyróżniającą cechą operatora jest rozbudowana sekcją „Betgames”.
 5. Fortuna. Bukmacher wyróżnia się wysokimi kursami i posiada wygodną aplikację mobilną.
 6. Betsafe. Serwis oferuje opcję oglądania transmisji w trybie live wewnątrz platformy.
 7. LVBet. Do dyspozycji użytkowników portalu jest mnóstwo wiele dyscyplin sportowych i e-sportów do obstawiania.
 8. Forbet. Aktywni gracze mogą liczyć na dostęp do ekskluzywnego konta VIP.
 9. eWinner. Bukmacher oferuje typerom opcję tworzenia własnych zakładów.
 10. Totalbet. Gracze mogą korzystać z opcji Happy Hours i otrzymać dodatkowe bonusy.

Legalni bukmacherzy – zasady oceny

Tworzymy dokładne recenzje, aby legalni bukmacherzy posiadali równe szanse. Czytelnicy naszego serwisu mogą w prosty sposób dokonać odpowiedniego wyboru. Rzetelna ocena operatorów hazardowych jest naszym podstawowym zadaniem. Dokonujemy analizy i badamy legalnych operatorów hazardowych w prosty i zrozumiały sposób.

Na stronie naszego serwisu można znaleźć wiele przydatnych artykułów, które pomogą typerom łatwo wybrać renomowanego bukmachera. Aby stworzyć ranking legalni bukmacherzy, nasi eksperci dokonują szczegółowej analizy na podstawie własnych spostrzeżeń, opinii prawdziwych klientów i innych ważnych kwestii.

Fortuna strona główna

Certyfikaty i licencja bukmachera

Tworząc legalni bukmacherzy ranking, sprawdzamy przede wszystkim czy operator hazardowy posiada odpowiednią licencję. Świadczy to o wiarygodności serwisu hazardowego. W pierwszej kolejności nasi eksperci weryfikują ważność i jakość licencji. Legalni bukmacherzy 2023 prowadzą działalność hazardową na podstawie licencji, wydawanych przez Ministerstwo Finansów, władze Curacao, Gibraltaru, Malty czy Kostaryki.

Warunki i limity wypłaty pieniędzy

Ważnym elementem dla każdego gracza jest to, jakie sposoby płatności oferują legalni polscy bukmacherzy. Czas oczekiwania na wypłatę środków z rachunku typera jest kluczowym czynnikiem podczas wyboru bukmachera. Analizowane przez naszych ekspertów legalni bukmacherzy, mają do zaoferowania różne metody płatności: od kart płatniczych do portfeli elektronicznych. Oceniamy również standardy i jakość wybranych sposobów, analizujemy limity wypłat i wpłat i podstawowe warunki dokonania płatności, jakie mają do zaoferowania legalni bukmacherzy.

Reputacja bukmachera i opinie typerów

Badania naszych ekspertów pomagają wybrać najlepsze legalni bukmacherzy i chronią graczy przed rozczarowaniem i zbędnymi stratami finansowymi. Analiza reputacji operatora i opinii prawdziwych typerów dają wiele korzystnych informacji, które ułatwiają wybór renomowanego bukmachera.

Bonusy i promocje

Różnorodne bonusy na start i nagrody dla graczy, które oferują legalni bukmacherzy, są czynnikami, wywołującymi największe zainteresowanie typerów. Recenzje, które udostępniamy na naszej stronie, zawierają rzetelne oceny promocji i nagród poszczególnych, jakie mają do zaoferowania legalni bukmacherzy, żeby już na wstępie wyjaśnić naszym czytelnikom, na co mogą liczyć po założeniu konta.

Obsługa klienta

Porównujemy także jakość obsługi klienta. Samodzielnie kontaktujemy się z biurem obsługi, aby osobiście sprawdzić fachowość konsultantów, których zatrudniają legalni bukmacherzy.

Oferta zakładów

Legalni bukmacherzy zostają poddane analizie pod kątem dostępnej oferty zakładów, aby wyeliminować najlepsze zakłady bukmacherskie.

STS strona główna

Jakie bonusy mają do zaoferowania legalni bukmacherzy

Tworzony przez nas ranking bukmacherów opiera się również o ofertę bonusową operatorów. Poniższa tabela dokładnie prezentuje jakie bonusy oferują legalni bukmacherzy po rejestracji na portalach i podczas korzystanie z usług bukmacherskich bet at home.

Bukmacher Nagrody bonusowe
Betfan Cashback w wysokości do 600 PLN

Bonus od drugiego depozytu

Kody bonusowe

Darmowe zakłady bez ryzyka

Betclic Cashback w wysokości do 550 PLN

Kody promocyjne

Do 1000 PLN każdego dnia

Freebet 40 PLN

Totolotek Bonus powitalny w wysokości 100% do kwoty 500 PLN

49 PLN na aktywację zabawy w aplikacji

25 PLN darmowy zakład

Porywające promocje dla stałych typerów

STS Darmowy zakład 29 PLN

Podwojenie pierwszej wpłaty

Cashback w wysokości 20% na BetGames

i Sporty Wirtualne

Kody bonusowe

Fortuna Zakład bez ryzyka do 600 PLN

Podwojenie drugiego depozytu

20 PLN bonus bez depozytu

Betsafe Bonus 100% do 1000 PLN

200 bezpłatnych obrotów

50% za drugą wpłatę do 2000 PLN

Kody bonusowe

LVBet Zakład bez ryzyka 333 PLN

20 PLN bonus bez depozytu

Nagroda od 2 depozytu do 3000 PLN

Opcja gry bez podatku i cashout

Forbet 2000 zł za pierwszą wpłatę

Nagroda MaxiZysk

Opcja obstawiania bez podatku

Kody promocyjne

eWinner Zwrot za 1 zakład do 110 PLN

Do 50% od drugiego depozytu do 500 PLN

Kody promocyjne

Totalbet Bonus 30 PLN bez depozytu

Pakiet bonusów startowych do 5000 PLN

Opcja gry bez podatku

Kody promocyjne

Promocje tymczasowe

Freebet 40 PLN

Z tabeli wynika, że pierwsze miejsce w rankingu legalni bukmacherzy ze względu na najlepszą ofertę bonusową zajmuje Totalbet. Pula nagród powitalnych bukmachera wynosi 5000 PLN. Aktualne informacje na temat nagród bonusowych sprawdzimy na głównej stronie operatora w sekcji Promocje.

LVBet strona główna

Jaki kursy bukmacherskie oferują legalni bukmacherzy

Legalne zakłady bukmacherskie są dostępne do obstawiania na podstawie dobrych kursów bukmacherskie. Od wysokości kursów i marży zależy wysokość wygranej. Marża służy do sprawdzenia różnicy w kursach bukmacherów. Im wyższą jest marża operatora, tym niższy jest kurs. Im niższe mamy kursy, tym mniejszy będzie nasza wygrana. Możemy więc wywnioskować, najlepsi legalni polscy bukmacherzy oferują najniższą marżę i najwyższy kursy.

Gwarancję najlepszych kursów na sporty wirtualne i zakłady bukmacherskie online oferuje operator Totalbet. Różnica między ofertami innych bukmacherów nie jest duża. Jednak w Totalbet może pochwalić się niecodzienną promocją. Jeśli klient operatora zauważy, że inny operator ma wyższe kursy niż polski bukmacher Totalbet, wystarczy skontaktować się z supportem operatora, a bukmacher tuż podniesie kurs na naszym kuponie.

Jakie zakłady bukmacherskie mają do zaoferowania legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy oferują graczom najlepsze zakłady bukmacherskie w Polsce. Największy nacisk legalni bukmacherzy kładą na piłkę nożną. Naprawdę rewelacyjną ofertę zakładów na tę dyscyplinę sportową ma Forbet.

Fortuna to drugi najpopularniejszy bukmacher w Polsce. Operator obejmuje około 30% udziałów na rynkach zdarzeń. Specjalnością operatora Betfan są zakłady specjalne na różne imprezy pozasportowe: społeczne, polityczne, rozrywkowe. STS jest liderem typów e-sportowych.

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedni na pytanie, jacy legalni bukmacherzy są najlepsi. Zależy to od preferencji graczy. Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce posiadają dobre opinie typerów i dobrą reputację na runku hazardowym.

Jakie sporty do obstawiania oferują legalni bukmacherzy

Do dyspozycji fanów zakładów sportowych jest wiele dyscypliny sportowych, a mianowicie: baseball, tenis, koszykówkę, tenis stołowy, futsal, piłka nożna, badminton, siatkówka, rugby, snooker, dart, tenis stołowy i wiele innych.

Jakie e-sporty oferują legalni bukmacherzy

Pasjonaci zakładów e-sportowych mogą obstawić następujące gry wirtualne: CS:GO, League of Legends, Dota 2, Overwatch, Valorant, StarCraft, Hearthstone, Teamfight Tactics.

eWinner strona główna

Legalni bukmacherzy a metody dokonania płatności

Legalni bukmacherzy online nie akceptują gotówki i przekazów pocztowych. Jednak do dyspozycji graczy jest wiele innych natychmiastowych sposobów dokonania płatności:

 1. Karty płatnicze VISA i Mastercard. Wpłata na rachunek gracza następuje podobnie jak w przypadku opłaty zakupów w sklepie wirtualnym. Zaksięgowanie środków na koncie typera trwa zaledwie parę godzin. Na wypłatę pieniędzy z rachunku depozytowego poczekamy do 5 dni.
 2. Portfele elektroniczne (PayPal, Neteller, Skrill).
 3. Przelewy bankowe. Jest to najdłuższy sposób na wypłatę wygranej. Księgowanie przelewu może potrwać do 5 dni roboczych.

PayPal. Realizacja przelewów dokonanych przy użyciu tej metody następuje natychmiastowo. Pieniądze zostaną zaksięgowane na rachunku gracza w ciągu kilku dni roboczych.

Neteller i Skrill. Te sposoby można zaliczyć do natychmiastowych. Wpłata i wypłata środków na rachunek wirtualny gracza następuje tuż po zrealizowaniu przelewu.

Paysafecard jest najbardziej anonimowym sposobem na dokonanie płatności. Jest on dość popularny ze względu na bezpieczeństwo i szybkość podczas dokonania wpłat i wypłat.

Należy pamiętać, że aby zrealizować szybką wypłatę wygranej z konta depozytowego, gracz musi przejść proces weryfikacji tożsamości.

Limity stawek, wpłat i wypłat

Poniższa lista bukmacherów dokładnie prezentuje limity wpłat i wypłat, jakie mają do zaoferowania legalni bukmacherzy.

Bukmacher Min. wpłata, PLN Min. wypłata, PLN Min.stawka, PLN
Betfan 2 1 2
Betclic 1 1 0,5
Totolotek 4 Brak minimalnej kwoty 2
STS 1 2
Fortuna 1 Brak minimalnej kwoty 2
Betsafe 1 1 1
LVBet 1 25 0,5
Forbet 1 1 1
eWinner 1 Brak minimalnej kwoty 2
Totalbet 1 1 1

Zasady polskiego prawa hazardowego

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych w 2017 roku do polskiego prawa hazardowego było wprowadzone szereg rozmaitych restrykcji. Obecnie działalność hazardową w Polsce mogą prowadzić tylko legalni bukmacherzy, którzy są nadzorowani przez odpowiednie organy państwowe. Czyli legalne zakłady bukmacherskie w Polsce są dostępne u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Rejestr Domen Zakazanych

Na podstawie Ustawy o grach hazardowych na polskim rynku hazardowym powstał Rejestr Domen Zakazanych. Jest to rejestr danych, gdzie zostały umieszczone wszystkie strony wirtualnych nielegalnych serwisów hazardowych. Jeśli platforma hazardowa posiada licencję, która została wydana na Malcie, w UK czy Curacao, prowadzenie działalności hazardowej w Polsce nie jest dozwolone.

Jaki podatek obowiązuje polskich typerów

Legalny bukmacher Polska, prowadzący działalność hazardową na terytorium naszego kraju jest zobowiązany do spłaty podatku. Gracze również mają obowiązek spłaty podatku. Za obstawienie zakładów bukmacherskich zapłacimy 12%. Za wypłatę wygranej musimy oddać 10%.

Czy legalni bukmacherzy oferują zakłady bez podatku

Obstawianie bez podatku przewiduje możliwość dokonania zakładów bez konieczności spłaty podatku od stawki. Promocja jest ważny w ciągu 14 dni po założeniu profilu użytkownika na stronie bukmachera. Oto lista legalnych bukmacherów, którzy posiadają w swojej ofercie opcję zabawy bez podatku: LVBet, Forbet, Totalbet.

Betclic strona główna

Który operator oferuje najlepszą aplikację mobilną

Wiele legalnych bukmacherów online mogą pochwalić się aplikacją mobilną. Aby uzyskać dostęp do obstawiania zakładów na telefonie, wystarczy załadować i zainstalować aplikację i zalogować się do profilu gracza. Jeśli jeszcze nie posiadamy konta na stronie bukmachera, należy założyć profil przez aplikację. Legalni bukmacherzy udostępniają aplikację do pobrania ze swoje strony czy App Store. Co więcej, apka bezproblemowo działa na dowolnych urządzeniach bez względu na system operacyjny.

Pierwsze miejsce w naszym rankingu legalni bukmacherzy, którzy posiadają najlepszą aplikację, zajmuje operator STS. Zakłady bukmacherskie opinie klientów operatora są bardzo pozytywne. Aplikacja bezawaryjnie działa zarówno na telefonach z systemem iOS, jak i na urządzeniach z systemem Android. Co więcej, strona portalu hazardowego może być uruchomiona z poziomu dowolnej przeglądarki bez konieczności załadowania dodatkowego oprogramowania.

Legalni bukmacherzy – zalety i wady

Jeśli do tej pory się zastanawiamy, ktory bukmacher internetowy wybrać, warto sprawdzić podstawowe plusy i minusy bukmacherów. W tym celu zapraszamy do zapoznania się z poniższą tabelą.

Zalety Wady
Betfan
 • Rewelacyjny bonus powitalny
 • Obszerna zakładka statystyk
 • Wyniki meczów na żywo
 • Bogata paleta zakładów na sporty
 • Brak szybkiej rejestracji
 • Niewielki udział w rynku
 • Wygórowane wymagania obrotu bonusami
Betclic
 • Eks
 • e MMA
 • Porywające nagrody dla nowych użytkowników
 • Ciekawy program lojalnościowy
 • Brak czatu live
 • Wysokie wymagania obrotu nagrodami
Totolotek
 • 2 programy dla lojalnych graczy
 • Porywający bonus startowy
 • Możliwość sprawdzenia wyników w trybie live
 • Kanał na YouTube
 • Freebet
 • Wolne ładowanie strony internetowej
 • Niskie kursy bukmacherskie
 • Długi czas wypłat środków
STS
 • Szeroka paleta zakładów live i e-sportów
 • Usługi cashuot i bezpieczny zakład
 • Wysoki bonus startowy
 • Wyniki live
 • Możliwość założenia profilu tymczasowego
 • Freebety
 • Brak dodatkowych nagród na ważne zmagania
 • Brak programu lojalnościowego
Fortuna
 • Największy zakład bez ryzyka
 • Bezpieczny kupon
 • Usługa cash-out
 • Aplikacja na Androida i iOS
 • Wyniki na żywo
 • Profil tymczasowy na 4 tygodnie
 • Długi czas oczekiwania na wypłatę
Betsafe
 • Ładna i przejrzysta strona
 • Hojne nagrody na start
 • Możliwość obstawiani zakładów na e-sporty
 • Wiele promocji dodatkowych
 • Mała liczba metod płatności
LVBet
 • Bezpieczny kupon
 • Wysokie limity dokonywania stawek
 • Ekscytujący pakiet powitalny
 • Bezpieczne i szybkie wypłaty
 • Wysokie wymagania obrotu nagrodami
 • Brak transmisji na żywo
 • Brak opcji sprawdzenia wyników w trybie live
Forbet
 • Bonusy za dokonanie trzech depozytów
 • Bogata biblioteka zakładów live
 • Statystyki i wyniki na żywo
 • Bonus urodzinowy
 • Czat na żywo
 • Betmarket
 • Mała liczba sposobów płatności
 • Wysokie warunki obrotu nagrodami bonusowymi
 • Długi czas oczekiwanie na wypłatę pieniędzy
eWinner
 • Bogata paleta zakładów live i zakładów e-sportowych
 • Strefa VIP graczy
 • Czat na żywo
 • Słaba rozpoznawalność marki
 • Mała liczba sposobów płatności
Totalbet
 • Wysokie kursy bukmacherskie
 • Szeroka oferta zakładów na e-sporty
 • Freebety i opcja cashout
 • Statystyki live
 • Szybka rejestracja
 • Szybka wypłata wygranej
 • Niski bonus powitalny
 • Brak wyników na żywo
 • Brak aplikacji na iOS
 • Wysokie wymagania obrotu nagrodami

Decyzja o wybraniu konkretnego bukmachera należy wyłącznie do gracza. Warto jednak dokładnie przemyśleć wszystkie wady i zalety, zapoznać się z opiniami klientów i ofertą zakładów, jakie oferują legalni bukmacherzy.

Top 5 najlepszych operatorów

Zgarnij 60 złotych we freebecie i skorzytaj z CASHBACK 600
 • Szybki proces założenia konta na stronie
 • Szeroka oferta LIVE
 • Ciekawe promocje dla miłośników piłki nożnej
Graj legalnie
Odbierz do 500 zł bez obrotu
 • Przejrzysta strona i łatwy do zrozumienia interfejs
 • Darmowa aplikacja na telefony
 • Wysokie kursy bukmacherskie
Graj legalnie
1500 PLN W PAKIECIE DLA CIEBIE
 • Bogaty wybór sposobów płatniczych
 • Szybki proces rejestracji na stronie
 • Obsługa klientów w języku polskim
Graj legalnie
1500 PLN bonus przy pierwszym depozycie
 • Ponad 40 tys. wydarzeń miesięcznie
 • Wysokie limity wygranych
 • Brak automatycznej wypłaty
Graj legalnie
360 zł bonus od depozytu
 • Bogaty wybór metod wypłaty i wpłaty
 • Wygodna aplikacja na telefony
 • Prosty sposób rejestracji
Graj legalnie
25 zł freebet bez depozytu
 • Dobre opinie użytkowników witryny
 • Rejestracyjna oferta bonusowa
 • Szybkość odpowiedzi na pytania graczy przez czat
Graj legalnie
Zakład bez ryzyka do 200 ZŁ
 • Szeroka paleta zakładów sportowych
 • Spora liczba stałych i okazyjnych promocji
 • Brak sportów wirtualnych do typowania
Graj legalnie
1050 PLN Na Start
 • Atrakcyjne promocje na start
 • Brak nagrody freebet
 • Brak opcji cashout
Graj legalnie