Kursy bukmacherskie jako sposób na przyciąganie nowych graczy

Dokonywanie zakładów bukmacherskich to sztuka, miłośnikami której stają ludzi, przepadające nie tylko za dyscyplinami sportowymi, ale i również za hazardem, które tej czy innej ilości jest w każdym z nas. Właśnie dlatego oferta bukmacherska staje coraz lepiej, taki chód marketingowy naprawdę działa – tysiące fanów dokonują założenia nowych kont na witrynach bukmacherskich, żeby w końcu obstawiać i zarabiać.

Bukmacherzy oferują atrakcyjne promocje, bonusy i kursy bukmacherskie, właśnie dzięki którym będziesz mógł wielokrotnie podwyższyć swoje pierwotne zakłady bukmacherskie. Rozmaite oferty przyciągają graczy z dokładnie każdego zakątku świata.

Obstawianie wydarzeń sportowych z ciągiem lat już nie wydaje się tak ryzykowe i niebezpiecznie, co jest powiązane najpierw z całkowitą legalizacją tej działalności. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy omijać witryny bukmacherskie, ale w dzisiejszych czasach liczba zadowolonych hazardzistów powiększa się z każdą chwilą. Więc nie możemy nie skorzystać się z takiej możliwości i nie dokonać zakłady online z wysokimi kursami.

Kursy bukmacherskie: co to jest?

Aby zacząć korzystać z szerokich ofert bukmacherskich, żeby obstawiać i zarabiać dość nieźle pieniądze musimy zapoznać się z pojęciem “kursy bukmacherskie”. Mówiąc krótko to jest liczba, która świadczy o prawdopodobieństwie na wystąpienie tego czy innego wydarzenia, na które właśnie dokonywane są zakłady bukmacherskie.

Kursy bukmacherskie co to jest

Wszystko tu właśnie polega na tym, że przewidywania bukmachera mogą nie zgadzać się z twoimi. Jako doświadczony typer możesz dokonać analizy sytuacji aktualnej (sprawdzić kto będzie grał, jaki byli wyniki poprzedniego meczu itd) i dokonać wniosku, że oczekiwania bukmachera prawdopodobnie rozbiją o się o coś twardego. Jeśli w końcu okaże się, że miałeś rację, to bukmacher będzie wymuszony wypłacić wygraną o bardzo wysokim kursie.

Mówiąc o obstawianiu można śmiało powiedzieć, że to jest dość specyficzna, ale jednak przezroczysta współpraca pomiędzy bukmacherem a użytkownikiem. Doświadczenie zdobywa się z czasem oraz ilością dokonanych zakładów bukmacherskich, na których uczymy się nie dokonywać takich samych błędów, które z ciągiem czasu już wydają się tak oczywiste. Więc, możemy stwierdzić, że im więcej grasz, tym większą masz szansę na otrzymanie zagarego kuponu o wysokim kursie.

Ale również nie musisz omijać nie tak atrakcyjne kursy. Wydarzenia z wysokim prawdopodobieństwem na wygraną też zasługują na twoją uwagę. Obstawianie takich wydarzeń, gdzie jest niski kurs, uzupełnią twoją wiedzę ogólną i poszczególną na ten temat. Jeżeli nie będziemy uczyli się podstawą, to i coś większego nigdy nie poznamy.

Jak działają kursy bukmacherskie?

Aby zrozumieć na 100% jak działają kursy bukmacherskie musimy kopnąć trochę głębiej. Im większa jest szansa na zwycięstwo, tym niżej będzie wystawiony kurs. To znaczy, że jeśli wszyscy wiedzą o tym, że z wysokim prawdopodobieństwem wygra jedna z drużyn, to obstawianie będzie nie tak skuteczne, ale nie będzie tu przynajmniej żadnego ryzyka.

Ten schemat działa i na odwrót – im mniej jest szansa na wygranie jednej z drużyn, tym większy będzie wystawiony kurs bukmacherski. Wtedy w przypadku wygranego kuponu typer będzie miał wielokrotnie podwyższoną wygraną. Właśnie dlatego musimy się przez cały czas uczyć, dokonywać zakłady bukmacherskie o różnych kursach, żeby zdobywać tak cenne doświadczenie, bez którego nie ma co robić na witrynie bukmacherskiej.

Doświadczenie to polega na tym, że profesjonalne gracze mogą przewidywać wyniki meczów dzięki szczegółom, które zwykłym użytkownikom wydają się nie tak ważnymi. Możemy rozpatrzeć to na przykładzie piłki nożnej: jeśli zawodnicy grają na swoim boisku, ostatnie mecze zostali zagrana dość niezłe, ani jeden z zawodników nie miał kontuzje, to możemy śmiało powiedzieć, że wygrana tu prawdopodobnie będzie, ale wraz z tym o niskim kursie.

Czynników, które mogą wpływać na kurs bukmacherski, jest strasznie dużo. Mówiliśmy głównie o zakładach bukmacherskich przedmeczowych, ale nie możemy nie przypomnieć, że istnieją zakłady sportowe LIVE, podczas których kursy mogą śmiać się z po prostu olbrzymią różnicą. Wszystko, co będzie się dziać w ciągu meczu (od sytuacji kadrowej do liczby goli, złapanych kontuzji, decyzji sędzi itd) będzie mieć wpływ na wysokość kursu.

Rodzaje kursów bukmacherskich

Podczas dokonywania zakładów będziesz miał do czynienia z kilkoma rodzajami kursów. Więc, musisz wiedzieć czym oni są i na czym polega różnica pomiędzy nimi. Niezależnie od kraju, w którym dokonujesz zakłady bukmacherskie, ze 100% wiarygodnością natkniesz na takie rodzaje kursów bukmacherskich:

 • Dziesiętny. Ten kurs jest najbardziej używanym i chyba najprostszym po zrozumienia i łatwego wykorzystania. Przykładem zapisu mogą służyć 1.50, 10.00, 1.25 itp. Obliczają się w taki sposób: 100% dzieli się na procentowy stopień prawdopodobieństwa.
 • Ułamkowy. Ten kurs najczęściej spotyka się na witrynach bukmacherskich Wielkiej Brytanii. Mianownik lub druga liczba po prawej to kwota zakładu, a licznik lub pierwsza liczba po lewej to kwota, którą postawi zakład. Na przykład za każde postawione 300 zł zysk byłby 150 zł przy kursie 15/30 – to jest proste, więc nie musimy się bać, kiedy widzimy taki rodzaj kursu.
 • Amerykański. Kursy amerykańskie dzielimy na dodatnie i ujemne. Pierwsze pokazują wartość zysku, drugie pokazują ile musimy postawić, że wygrać tą samą kwotę.
 • Hongkoński. Hong Kong odds niczym nie odróżnia się od kursa brytyjskiego, oprócz tego, że jest wyrażany zawsze liczbami dziesiętnymi. Podczas obstawiania napewno się na niego natkniesz więc musisz wiedzieć czym ten kurs jest.
 • Indonezyjski. Indonesian odds równa się amerykańskiemu, podzielonemu przez 100. Innymi słówmi to jest kurs amerykański w przeliczeniu na 1 jednostkę, a nie na 100.
 • Malezyjski. Malay odds pokazuje nam stosunek wielkości stawki do potencjalnego zysku. Tylko mamy tu jedno odstąpienie z reguły – konwencja dodatnia/ujemna jest odwróconą. Więc, dodatni kurs malezyjski pokazuje zysk w przeliczeniu na 1 jednostkę, ujemny – ile trzeba postawić, żeby tą 1 jednostkę wygrać.

Oczywiście, że najbadziej łatwym do zrozumienia jest kurs dziesiętny. Ale oprócz niego jest jeszcze wiele innych kursów, z którymi koniecznie musimy się zapoznać.

Więc, po zapoznaniu się z rodzajami kursów będziesz wiedział po co oni są potrzebne, kiedy i który lepiej wykorzystywać. Bukmacherzy wystawiają kursy samodzielnie, w zależności od tego jakie wydarzenie jakie prawdopodobieństwo na wygraną będzie miało. W zależności od zdania bukmachera będą różnić się i kursy, które mają bezpośredni wpływ na twój zarobek.

W jaki sposób ustalają się kursy bukmacherskie?

Aby lepiej zrozumieć jak to wszystko działa musimy zapoznać się z pojęciem “marża bukmacherska”. Próbując dać temu definicje, możemy powiedzieć, że marża – to różnica pomiędzy przedstawionym w ofercie kursie, a rzeczywistym prawdopodobieństwem na pozytywny wynik wydarzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, to jest zysk bukmachera, który nadchodzi do niego po niepowodzeniu graczy, którzy nieszczęśnie postawili na jedno z wydarzeń. Ten fakt się nie zataja, każdy gracz wie, że po przegranym kuponie bukmacher będzie miał z tego plus. I to jest dość logiczne – każdy biznes musi od czegoś się odżywiać. Więc nie ma się dziwić, że bukmacherzy też muszą w jakiś sposób zarabiać.

W Polsce marże mieścią się w przedziale 2-10%, co jest dość dobrym wskaźnikiem w porównywaniu do innych krajów. Procent ten zmienia się w zależności od rodzaju zdarzenia oraz go znaczności. Np mecze, które będą odbywały się na Ekstraklasie 2023/2023 będą mieli całkowicie różne kursy. Załóżmy, że Polska będzie miała 20.00, a Francja 2.50. Wtedy będziemy mieć pewność z tego, że prawdopodobnie wygrają Trójkolorowe. Ale jeżeli Dwukolorowe zdecydują zmienić plany i zaskoczyć graczy, to mogą znacznie poruszyć kursy bukmacherskie i dać hazardzistą szansę na zarobienie poważnej kwoty.

Z tego wszystkiego wnioskujemy, że musimy podchodzić do obstawiania z zimną głową. Również powinniśmy szybko reagować w tych sytuacjach, gdy na boisku odbywa się coś niespodziewanego. Jednak kursy bukmacherskie wskazują na to z jakim prawdopodobieństwem będziemy mieli wygraną, więc możemy na nich się opierać, nie zapominając o tym, że nawet bukmacherom zdarzają się błędy.

Jak czytać kursy bukmacherskie?

Aby czytać kursy bukmacherskie poprawnie musimy trochę zapoznać się ze szczegółami, które są niezbędne by uniknąć nieprzyjemnych błędów. Niektórzy nowi użytkownicy myślą, że np. kurs 2.00 to podwojenie wygranej. Ale to nie do końca jest tak. Jeżeli stawiamy 200 złotych, to dostaniemy nie 400 (w przypadku wygranego kuponu), a tylko 352 zł.

To jest powiązane z tym, że zgodnie z aktualnym prawem Polski bukmacherzy płacą podatek o wysokości 12%. Więc nie musimy w takim przypadku liczyć na podwojenie, bo nie jest to do końca prawdą. Wiedząc o takim niuansie będziemy odczytywać kursy bukmacherskie w poprawny sposób, bez dokonywanie błędów, które mogą zepsuć chęć na to, żeby i dalej obstawiać zakłady bukmacherskie.

Kursy, promocje i bonusy bukmacherskie

Najlepsi bukmacherzy oferują świetne oferty sportowe (w tym klasyczna piłka nożna czy skoki narciarskie oraz mniej rozpowszechnione wyścigi psów, piłka ręczna, tenis stołowy), atrakcyjne bonusy powitalne. W ofercie bukmacherskiej również znajdziesz sporty wirtualne, e sport (League of legends, Counter strike, DOTA 2 itp).

Kursy promocje i bonusy bukmacherskie

Otrzymać możliwość typowania tych wszyskich ofert będziesz mógł dokonając rejestrację konta u legalnego bukmachera na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dostaniesz tu podwyższone kursy, zakłady bukmacherskie o różnej zawartości, zakłady specjalne i wiele innych przyjemności, które będą motywowali by obstawiać zakłady bukmacherskie na stałe.

Żeby się nie zgubić w ofercie powitalnej dla nowych graczy musisz wiedzieć podstawowe typy zakładów online, których jest kilka:

 • Zakłady przedmeczowe. To jest dość prosta oferta, polegająca na dokonaniu zakładów jeszcze do rozpoczęcia meczu. Będziesz tu miał stabilne kursy, które z ciągiem czasu zmienią się bardzo rzadko – wpłynąć na to może np. zamiana jednego zawodnika na innego, zmiana boiska czy inne rzeczy, które będą wpływać na ciąg meczu oraz jego wynik.
 • Zakłady LIVE. Obstawianie na żywo to dość trudno, szczególnie dla nowych graczy, którzy nie wiedzą jeszcze wszystko, co jest niezbędne dla skutecznego dokonywania zakładów w czasi rzeczywistym. Tu kursy mogą zmieniać się z niesamowitą prędkością, co zależy już od tego jak będą grali zawodnicy, co będzie się odbywało na boisku – ile żółtych karteczek będzie wydano, czy nie otrzyma ktoś kontuzje itd.

To są dwa najpopularniejsze i najbardziej wykorzystywane typy zakładów online w Polsce. Legalny bukmacher oferuje ich do obstawiania różnych dyscyplin sportowych oraz innych wydarzeń.

Aby zacżąć z nich korzystać musisz dokonać rejestrację na witrynie, która oferuje bukmacherskie zakłady o różnej zawartości, na różne dyscypliny. Legalny bukmacher online może wymagać również przejście weryfikacji, która czasami jest konieczną dla wypłacania zarobionej kasy. Nie musisz martwić o rozpowszechnianie danych osobowych trzecim osobom, ponieważ to grozi konsekwencjami prawnymi. Wszystko, co jest dokonywane przez bukmachera, kontroluje Ministerstwo Finansów.

Oprócz tego legalni bukmacherzy oferują świetną ofertę powitalną, którą nie możemy ominąć. Aby nie zgubić się w rozmaitych bonusach musimy wiedzieć jaki bonus powitalny co nam daje. Możemy trafić na:

 • Cashback oraz zwrot pieniędzy. Oferta od bukmachera pozwala na zwracanie określonej kwoty w razie przegranego kuponu.
 • Freebet oraz darmowy obrót. Ten bonus powitalny pozwala na dokonanie pierwszego obrotu nawet bez wpłacania własnych środków.
 • Bonus od depozytu. Ta opcja pozwala na zwiększenie wpłaconej kwoty nawet o kilka razy. Jedynym warunkiem do skorzystania z niej jest dotrzymanie się warunków wybranego bukmachera.
 • Zakład bez ryzyka. Niektórzy bukmacherzy proponują dokonać pierwszego zakładu, nie martwiąc o tym, że kupon nie zagra.

Oferta polskich bukmacherów jest naprawdę szeroka, a więc znajdziemy coś, co będzie nam pasowało. Po zapoznaniu się z typami zakładów i bonusów przejdziemy do listy najlepszych bukmacherów, każdy z których posiada licencji ministerstwa finansów. Oni doceniają swoich graczy i oferują atrakcyjne bonusy do obstawiania wydarzeń o jakimkolwiek kursie.

Gdzie są najwyższe kursy bukmacherskie?

Wysoki kurs choć i ma niskie prawdopodobieństwo na wygranie, ale od tego jeszcze bardziej interesuje graczy, które chcą spróbować szczęścia i zarobić poważne kwoty. Większość polskich bukmacherów oferuje wysokie kursy, ale z pewnością możemu wyróżnić kilku.

Fuksiarz

Ten legalny bukmacher oprócz wyśmienitych bonusów (500 PLN nielimitowanego cashbacku na każdym kuponie oraz 500 PLN zakład bez ryzyka 50%) i atrakcyjnej oferty hazardowej ma jeszcze o dość wysokie kursy na zakłady online. Taka tendencja jest związana najpierw z konkurencją pomiędzy topowymi bukmacherami, do których Fuksiarz się zalicza. Jest tu mała marża – tylko 5%, co w porównywaniu do innych bukmacherów jest niskim procentem. Najniższa marża i najwyższe kursy są na koszykówkę i tenis ziemny.

Fuksiarz

Oprócz tego bukmacher posiada ofertę, polegająca na tym, że możemy otrzymać kilku dodatkowych wydarzeń z podwyższonymi kursami – “Boost” taką możliwość nadaje. By skorzystać z oferty wystarczy założyć nowe konto i kliknąć zakładkę po lewej stronie.

Betfan

Ten bukmacher ceni swoich graczy, więc oferuje nie tylko wysokie kursy i zakłady sportowe na różne dyscypliny, ale i również bonusy powitalne w postaci 100% za drugą wpłatę, cashoutu w dowolhej chwili oraz możliwości otrzymywania bonusów tygodniowych. Oprócz tego nowi graczy dostaną cashback, który jest niezbędny na dobry start.

betfan

Do tego wszystkiego będziesz miał wysokie kursy, dzięki którym będziesz zdobywał nieco więcej niż u innych bukmacherów. Wszystkie informacje, dotyczące kursów znajdziesz na witrynie bukmacherskiej w odpowiednim okienku.

Najlepsi bukmacherzy

STS

Najpopularniejszy polski bukmacher przygotował dla ciebie świetną powitalną ofertę. Dostaniesz tu 29 zł w postaci freebetu, również będziesz mogł otrzymać podwojenie o 100% do 1200 PLN po dokonaniu pierwszego depozytu. Aby dokonać zakłady bukmacherskie sts i skorzystać się z tak świetnej promocji musisz wprowadzić kod promocyjny podczas założenia konta gracza.

sts

Fortuna

Dany bukmacher lubiany wśród graczy za wyśmienitą ofertę powitalną oraz zakłady sportowe. Jako nowy użytkownik dostaniesz tu 20 zł na darmowy zakład, po dokonaniu drugiego depozytu będziesz miał możliwość otrzymania 100% do 2100 PLN od wpłacone kwoty. Buk również nadaje możliwość zwrócenia środków do 600 PLN w przypadku przegranej. Łącznie zgarniesz tu 2720 PLN w pakiecie powitalnym.

fortuna

PZBuk

Ten bukmacher docenia swoich użytkowników, co potwierdzają świetne bonusy na start. Dostaniesz tu 50 zł freebetu oraz 1000 zł w postaci cashbacku. Łącznie będziesz mógł zgarnąć 1050 PLN na szybki i skuteczny start.

pzbuk

Superbet

Tak popularny bukmacher daje ci możliwość zgarnąć z powrotem nawet 1300 PLN. Oferta działa przez 7 dni po założeniu konta, więc przez cały tydzień będziesz mógł obstawiać bez ryzyka. Oprócz tego zgarniesz tu 200 PLN w postaci prezentu na dobry start oraz 34 PLN freebetu, dla otrzymaniu którego musisz założyć konto gracza, nie zapominając o wprowadzeniu koda promocyjnego.

superbet

LVBet

Bukmacher lv bet podoba się wielu użytkownikom z różnych krajów. Buk przygotował dla ciebie pakiet powitalny na całe 3353 PLN, w których 20 zł to ramowy zakład, 333 zł zakład bez ryzyka. Jeszcze 300 PLN będą dostępne po dokonaniu dwóch pierwszych wpłat na lv bet.

lvbet

Betclic

Ten bukmacher już od wielu lat cieszy swoich użytkowników świetną ofertą powitalną. Dostaniesz tu cashback do 550 PLN na wypadek przegranego kuponu. Bonus będziesz mógł dostać po wprowadzeniu specjalnego kodu promocyjnego podczas rejestracji.

betclic

eWinner

Dany bukmacher legalnie działa na rynku hazardowym już wiele lat, przez cały czas swojej działalności cieszy użytkowników świetnymi ofertami. Dostaniesz tu 110 PLN w postaci zakładu bez ryzyka, 500 PLN od drugiego depozytu. Również będziesz korzystać się z 100 PLN zakładu bez ryzyka na NBA, NHL, MLB i NFL.

ewinner

Totalbet

To jest bukmacher, który oferuje wiele możliwości, z których nie możesz nie skorzystać. Łącznie zgarniesz do 5230 PLN na skuteczne obstawianie. Aby otrzymać taki bonus musisz dokonać warunków, oznaczonych w regulaminie buka. Do tego wszystkiego będziesz grał bez podatku 24/7.

totalbet

FAQs

1. Jak obliczyć kursy bukmacherskie?

Aby poprawnie obliczyć kursy bukmacherskie musisz dzielić 100% przez wskazane prawdopodobieństwo. Jeżeli na jednym kuponie jest wiele wydarzeń, to musimy mnożyć wszystkie elementy po kolei, wtedy otrzymamy ogólny kurs, na który właśnie musimy się orientować. Od otrzymanego kursu nie zapomnijmy jeszcze odliczyć podatek hazardowy o wysokości 12%.

2. Jak są ustalane kursy bukmacherskie?

Te kursy, które widzimy na witrynie bukmacherskiej są ustalane właśnie bukmacherem, który sam decyduje o go wysokość. Jeżeli buk uważa, że określone wydarzenie będzie miało wynik pozytywny, to kurs będzie niskim, ale wiarygodność wygranego kuponu będzie wysoka. To działa i na odwrót - wysoki kurs oznacza, że szansa na wygraną jest dość niska, ale jeśli będziemy mieć wygrany kupon, to będzie on bardzo dochodowy. 

3. Gdzie są najwyższe kursy bukmacherskie?

Najwyższe kursy bukmacherskie znajdziesz na witrynach bukmacherskich Fuksiarz i Betfan. Dokonując zakładów u tych legalnych polskich bukmacherów będziesz mógł liczyć na nieco podwyższony kurs bukmacherski, co może ci pomóc w znalezieniu i obstawianiu najbardziej pasującego dla ciebie wydarzenia na polskim rynku bukmacherskim.

Zbigniew Biernacki
Zbigniew jest ekspertem od zakładów sportowych, który zna się na rzeczy. Umiejętności Johna wykraczają poza samo wybieranie zwycięzców; ma również dogłębną wiedzę na temat rynku zakładów i wie, jak wykorzystać korzystne kursy. Zbigniew jest prawdziwym profesjonalistą w zakładach bukmacherskich, a jego porady są bardzo poszukiwane zarówno przez przypadkowych, jak i doświadczonych graczy sportowych.