Co to znaczy BTTS

W poniższym artykule wyjaśnimy co to znaczy BTTS. Obie drużyny strzelą gola, czyli zakład BTTS, to skrót od „both teams to score”. Jest to jeden z najpopularniejszych zakładów na mecze piłkarskie.

Jak wskazuje termin, zakłady BTTS są uznawane za wygrany, gdy obie drużyny, gospodarzy i gości, strzelą przynajmniej jedną bramkę podczas meczu piłki nożnej. Dla obstawiających oferowane są również przeciwne wyniki zakładów bukmacherskich, gdzie zakłada się, że przynajmniej jedna z drużyn nie zdobędzie bramki.

Co to znaczy BTTS

Główną zaletą zakładów BTTS jest to, że wynik meczu nie ma znaczenia, a jeśli obie drużyny strzelą w meczu bramki, to taki rynek BTTS można rozstrzygnąć na długo przed końcem spotkania.

Z drugiej strony, zakłady można przegrać dopiero po końcowym gwizdku sędziego. Nawet jeśli jedna z ekip wygra 4-0, zawsze istnieje szansa, że stronie przegrywającej uda się zdobyć prestiżową bramkę. Niektórzy gracze uważają, że łatwiej jest przewidzieć BTTS niż wynik meczu i sumę w zakładach bukmacherskich.

Zakład BTTS — podstawowe cechy

Zakład BTTS

Zakłady bukmacherskie co to jest BTTS już wiemy. Teraz warto zastanowić się na tym, jakie ma podstawowe cechy. Strategia zakładów BTTS jest idealna, jeśli w zawodach występuje wystarczająco dużo równych drużyn i trudno jest zdecydować o wyniku. Zwróćmy uwagę na cechy zakładu typu double-header:

  1. Elastyczny, łatwy w obsłudze zakład.
  2. Doskonale nadaje się do włączenia do zakładów ekspresowych.
  3. Często oferuje dobre kursy, których wartość wynosi 1,9-2,0.
  4. Używane w zakładach na żywo.
  5. Świetna opcja na zakłady z równymi drużynami.
  6. Dostępne u prawie każdego bukmachera.

Zakład BTTS można uznać za proste zakłady na bramkę, ponieważ jest on zasadniczo zależny od strzelonych bramek. Jednak oczywistą różnicą jest tutaj to, że stawiasz na to, że obie drużyny biorące udział w meczu strzelą przynajmniej po jednej bramce. Ponieważ stawiasz na obie drużyny, wiele osób kojarzy typowanie BTTS bardziej z zakładami ekspresowymi niż bezpośrednimi zakładami pojedynczymi.

Jeśli masz problem z określeniem, kto wygra mecz, wybranie opcji „both teams to score” może być rozsądnym rozwiązaniem. W tym przypadku nie musisz się już martwić o to, kto ostatecznie wygra mecz, pod warunkiem że obie drużyny strzelą bramki w dowolnym momencie spotkania w piłce nożnej.

Postawienie na obie drużyny strzelą gola — czy warto ryzykować

Postawienie na obie drużyny strzelą gola

Dla większości graczy największą zaletą obstawianie BTTS jest to, że nie musisz się martwić o to, która drużyna faktycznie wygra mecz w piłkę nożną. W przypadku zakładu na to, że obie strzelą, nie ma znaczenia, która drużyna wygra, o ile obie drużyny strzelą przynajmniej jedną bramkę.

Zakład na to, że obie strony strzelą gola, jest w rzeczywistości mniej ryzykowny, niż zakład na to, że jedna drużyna zostanie zwycięzcą lub padną bezbramkowe remisy. Jeśli zdecydujesz się obstawiać wyraźnego zwycięzcę, drużyna, której nie wsparłeś, może być maksymalnie wzmocniona w tym dniu lub znaleźć dodatkową motywację.

Jednak w przypadku opcji zakłady BTTS, nawet jeśli jedna z drużyn przegrywa 4-0, to jeśli uda jej się zdobyć tylko jedną bramkę przed końcowym gwizdkiem, Twoje zakłady na piłkę nożną będą zwycięski. To w zasadzie naprawdę proste typy BTTS z dużymi szansami na wygraną, dlatego jest tak popularny w dzisiejszych czasach.

Zakłady BTTS — istota strategii

Metoda BTTS ma jasne zasady wyboru meczu i nie oferuje inwestorowi żadnych skomplikowanych schematów. Strategia ta opiera się na doborze statystyk z przeszłych meczów ekip przeciwnych oraz obliczeniach matematycznych. Poniżej wyjaśnimy ważne kwestie strategii, na które należy zwracać uwagę, aby wiedzieć BTTS bukmacher jak grać udanie.

Zakłady BTTS

Udział spotkań w ostatnich 10 meczach

Przy wyborze meczów na rynek „Obie drużyny strzelą” decydujący jest procentowy udział spotkań w ostatnich 10 meczach, w których drużyna zdobyła i zdobyła bramki. Dobierz drużyny i wybierz te, które w ostatnich 10 meczach przynajmniej 6 razy przekroczyły obie bramki.

Korzystaj tylko ze statystyk dotyczących turnieju, na który planujesz postawić. Najlepiej też nie brać pod uwagę rozgrywek z poprzedniego sezonu. Dobrym pomysłem jest obstawiać zakłady BTTS po dziesiątym dniu meczowym.

Określenie średniego procentu

Po znalezieniu meczu, w którym obie drużyny rozgrywają co najmniej 60% spotkań na „Obie bramki”, należy określić ich średni procent. Aby to zrobić, zsumuj procenty pierwszej i drugiej drużyny i podziel otrzymaną liczbę przez dwa. Daje to średnie prawdopodobieństwo wystąpienia dubla w nadchodzących rozgrywkach.

Kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie

Teraz trzeba się zorientować, czy kurs bukmacherski będzie dobrym zakładem. Aby to zrobić, podziel 100 przez kurs danego rynku. Otrzymamy procentowe prawdopodobieństwo, które wyliczył bukmacher.

Porównanie szans

Porównajmy szansy, które oferują legalni bukmacherzy z prawdopodobieństwem, które znaleźliśmy. Jeśli obliczone przez nas prawdopodobieństwo jest mniejsze lub równe prawdopodobieństwu bukmachera, nie należy stawiać.

Obstawianie meczy będzie udane wtedy, gdy nasze prawdopodobieństwo jest o 2-3 pozycje wyższe niż bukmachera (np. prawdopodobieństwo bukmachera wynosi 71%, a Twoje 73,5%).

Jak grać BTTS

Jak grać BTTS

Oczywiście nie ma gotowej recepty na to, kiedy postawić u bukmachera na to, czy obie drużyny strzelą bramkę. Pomóc może w tym dogłębna analiza. Na co uważać stawiając zakłady BTTS? Oto kilka szybkich wskazówek:

Stylu gry — gdy spotykają się drużyny, które mogą poszczycić się imponującym bilansem golowym, jest bardzo prawdopodobne, że uda im się również strzelić gola, przynajmniej jednego, w wybranym przez nas meczu.

Forma zawodników atakujących — nie jest tajemnicą, że zdobywanie goli zależy od zawodników atakujących. Dlatego jeśli widać, że napastnicy są dalecy od swojej formy optymalnej w ostatnich meczach, to bardziej poprawnie byłoby wybranie rodzaju zakłady bukmacherskie na to, że obie drużyny nie strzelą bramki.

Forma zawodników atakujących

Sytuacja kadrowa — znaczne luki w podstawowych składach drużyn przeciwnych mogą drastycznie zmienić obraz rozgrywki. Dlatego należy monitorować informacje o ewentualnych kontuzjach lub zawieszeniach.

Historia starć bezpośrednich — są takie pary ekip, które podczas swoich prostych spotkań dostarczają fanom dużej dawki emocji sportowych. Są też tacy, którzy cieszą się z bezbramkowego remisu. Warto zatem przyjrzeć się historii poprzednich spotkań przed postawieniem zakładu obie drużyny strzelą gola.

Kiedy postawić na BTTS

Gdy drużyny remisują, to jest to powód do obstawiania BTTS, gdy obie drużyny albo strzelą bramki, albo obie nie strzelą. Innym przykładem, kiedy powinieneś zainteresować się takim zakładem, jest sytuacja, kiedy jedna z drużyn wyraźnie wyprzedza swojego przeciwnika. Wtedy jest większa szansa, że obie drużyny nie strzelą bramki i tylko lepszej drużynie się to uda. Często dobre kursy na udane zakłady są równoważone przez odpowiednie kursy.

Gdzie obstawiać BTTS

Wielu graczy zastanawia się nad tym co oznacza BTTS i gdzie można obstawiać BTTS. Zakłady na to, że obie drużyny zdobędą bramkę, można obecnie obstawiać u wielu legalnych bukmacherów, posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Co to znaczy BTTS bukmacher? Jest to operator hazardowy, który ma w swojej ofercie najlepszy zakład tego typu, a do tego jeszcze dobre kursy, wiele rynków zdarzeń, wiarygodne typy bukmacherskie. Najlepsi bukmacherzy oferujące zakład BTTS to: STS, Forbet, Fortuna, Fuksiarz, LV Bet, Betclic, Fortuna.

Jak wybrać mecze nadające się do obstawiania

Inne rodzaje zakładów implikują uwzględnienie formy drużyn, pozycji turniejowej i motywacji turniejowej oraz zdolności drużyny do pokonania przeciwników. Zakłady na strzelenie gola powinne wyglądać nieco inaczej, ale pewne zasady nadal obowiązują.

Jak wybrać mecze

Zapoznaj się z tłem wiadomości przedmeczowych i przygotowaniami drużyn do meczu. Ma to na celu posiadanie większej ilości informacji niż tylko zbieranie statystyk z ostatnich gier. Jeśli odpadł kluczowy obrońca, to zwiększy to szanse drużyny na zdobycie bramki, a jeśli odpadł napastnik, to może to zmniejszyć szanse na zdobycie bramki. Wykonanie tych badań może zwiększyć szanse na udaną rundę zakładów na dwie bramki.

Statystycznie rzecz biorąc, średnio w meczu piłkarskim obie drużyny mają tendencję do strzelania bramek. Oczywiście prawdopodobieństwo może być różne w zależności od mistrzostw i od drużyny.

Podsumowanie

Strategia „both teams score” przypadnie do gustu obstawiającym, którzy lubią stosować matematyczne obliczenia podczas analizy. Jednocześnie nie w każdym meczu piłki nożnej będą się sprawdzać. Na przykład w meczu piłka nożna lidera z underdogiem całkiem możliwe jest, że lider wygra suchym wynikiem, mimo że statystyki mówią o przeciwnym wyniku.

Podsumowanie

Nawet jeśli wszystkie warunki są idealne dla zakładu BTTS, nigdy nie zapominaj o dodatkowych czynnikach, które mogą wpłynąć na wynik obstawania całego meczu przez początkujących graczy i zaawansowanych hazardzistów. Teraz kiedy już wiemy, co to znaczy BTTS, możemy wybrać renomowanego bukmachera i wypróbować ten rodzaj zakładu w jego serwisie.

FAQs

1. Czy obstawianie meczy na BTTS jest bezpieczne?

Tak naprawdę wiele zależy to od konkretnego meczu w ofertach bukmacherskich. Jeśli oczekujemy solidnego i zaciętego meczu, to obstawianie BTTS na całe spotkanie może dostarczyć graczom wiele pozytywnych emocji.

2. Co to znaczy BTTS AKO?

Jest to kupon u bukmacherów, który składa się z kilku stawek mówiących o golach dla obu zespołów piłkarskich.

3. Gdzie zagrać kupon BTTS?

Obecnie na rynku hazardowym istnieje wiele bukmacherów oferujących zakład BTTS na interesujące nas spotkaniu. Polecamy witryny Fuksiarz i Betfan, które udostępniają graczom najlepszą ofertę, dobre kursy i wiele rynków zdarzeń. Graj odpowiedzialnie a otrzymasz spore nagrody.

Zbigniew Biernacki
Zbigniew jest ekspertem od zakładów sportowych, który zna się na rzeczy. Umiejętności Johna wykraczają poza samo wybieranie zwycięzców; ma również dogłębną wiedzę na temat rynku zakładów i wie, jak wykorzystać korzystne kursy. Zbigniew jest prawdziwym profesjonalistą w zakładach bukmacherskich, a jego porady są bardzo poszukiwane zarówno przez przypadkowych, jak i doświadczonych graczy sportowych.