Jak obstawiać ekstraklasę: analizowanie czy przewidywanie

Ekstraklasa to już zupełnie inny poziom, znacznie wyższy od zwykłych meczów zawodowych, tym bardziej amatorskich. Miłośniki sportu z całego światu przez cały czas do rozpoczęcia Ekstraklasy piłkarskiej przypuszczają i przewidują która drużyna wygra.

Ale nikt do samego końca nie wie kto zostanie mistrzem sezonu. To jak obstawiać ekstraklasę? Właśnie na tym polega problem i jednocześnie tak intensywne zainteresowanie, nawet obsesja, dotycząca Ekstraklasy. Nikt nie wie wyników, ale wszyscy mają swoje przypuszczenia. To kto wygra?

Jak obstawiać ekstraklasę

To wydarzenie przyciąga nie tylko fanów sportu, ale i hazardzistów, które stawiają dość poważne kwoty na wynik meczów. Typowanie przedmeczowe wywołuje stertę emocję, która nie znikają nawet po zakończeniu Ekstraklasy. O obstawianiu w ciągu meczów nie ma nawet co mówić. W wypadku wygranej utworzony wśród hazardzistów bałagan powoduje do takiego niesamowitego zamieszania, że graczy wracają do obstawiania każdy inny kolejny raz.

Ekstraklasa: co to jest?

To jest najbardziej oczekiwane wydarzenie, na które stawiają hazardzisty ze wszystkich zakątków świata. Podczas tego wydarzenia drużyny piłkarskie z różnych krajów wychodzą na boisko, aby wygrać sezon. Skala tego wydarzenia porusza wyobraźnię fanów sportu i zapewnia hazardzistom stabilny grunt do obstawiania i zarabiania pieniędzy.

Aby lepiej zrozumieć o co chodzi musimy trochę zapoznać się z historią, czyli faktami historycznymi:

 • Ekstraklasę taką jaką ona teraz jest możemy widzieć od 1988 roku. We turnieju francuskim po raz pierwszy uczestniczyło cztery drużyny. Wcześniej na uczestniczenie dozwolone było tylko 24 zawodnika.
 • Łącznie w Ekstraklasie wzięło udział 207 drużyn. Spośród nich 24 drużyny znalazły się w pierwszej czwórce. Tylko 12 z nich dotarło do finału.
 • Za cały ten okres tylko osiem krajów zostało mistrzami świata. Liderem pod względem liczby tytułów jest Brazylia: zespół jest pięciokrotnym mistrzem świata. Drużyny Włoch i Niemiec czterokrotnie zdobywały „złoto”. Reprezentacje Argentyny, Francji i Urugwaju są dwukrotnymi mistrzami świata. Anglia i Hiszpania mają po jednym zwycięstwie.
 • Do tej pory tylko dwie drużyny potrafiły obronić tytuł – Włochy w 1938 i Brazylia w 1962.

Ekstraklasa: co to jest

Z tego możemy wnioskować, że to wydarzenie jest naprawdę potężne, rozpowszechnia się na cały świat. Ale w tym roku będziemy mieli coś nawet bardziej zdumiewającego. Ekstraklasa 2023 będzie wyjątkowa z kilku powodów:

 • Po raz pierwszy odbędzie się na Bliskim Wschodzie, w Katarze – kraju, który za ostanie lata rozwijał się na tyle szybko, że wszyscy już po prostu nie mogą doczekać się rozpoczęcia unikatowych meczów w niemniej unikatowej lokalizacji.
 • Mecze nie odbędą się latem, jak zawsze w przypadku mundialu, ale w listopadzie i grudniu 2023 r. – taka decyzja na pewno będzie pozytywnie odzwierciedlać się na jakości meczów i wyników.
 • Będzie to ostatni turniej ze zwykłymi 32 uczestnikami, w kolejnych turniejach weźmie udział 48 drużyn – mecze będą się odbywały na ośmiu boiskach w pięciu różnych miastach.

Wszyscy wiemy o głośnym skandalu korupcyjnym związanym z wyborem kraju gospodarza mundialu 2023. Ale ze względu na to, że FIFA zdementowała doniesienia o możliwym transferze mistrzostw z Kataru, hazardziści z całego światu jeszcze bardziej zainteresowali się tym wydarzeniem, z którym nic nie jest do porównywania.

Ekstraklasa: mistrzostwa Polski

W mistrzostwach 2023-2023 będą uczestniczyć drużyny z 18 klubu piłkaskich. W tym sezonie będziesz miał możliwość na zakłady bukmacherskie na ekstraklasę w kilku kolejkach. Ale na pewno dla nas wszystkich najważniejszymi będą:

 1. Lech Poznań – Lechia Gdańsk;
 2. Lechia Gdańsk – Lech Poznań;
 3. Lech Poznań Śląsk – Wrocław;
 4. Śląsk Wrocław – Wisła Płock;
 5. Wisła Płock – Lech Poznań;
 6. Lech Poznań – Śląsk Wrocław;
 7. Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław;
 8. Wisła Płock – Śląsk Wrocław;
 9. Raków Częstochowa – Lech Poznań;
 10. Śląsk Wrocław – Legia Warszawa.

W tym sezonie będzie uczestniczyć wiele drużyn, więc na pewno będziesz miał z czego wybrać. Jeżeli chcesz obstawiać, to lepiej już teraz zacznij poszerzać swoją wiedzę, która przyda się ci dla analizowania i przemyślania podczas napięciowego obstawiania w czasie rzeczywistym.

Czy warto obstawiać ekstraklasę?

Nikt z pewnością nie powie czy koniecznie musimy stawiać na ekstraklasę, ale jeżeli masz pewność w faworycie oraz swojej wiedzy odnośnie wyników sportowych, to możesz spróbować szczęścia.

Problem obstawiania ekstraklasy, jak bądź jakiegoś innego obstawiania, polega na tym, że nawet stawiając na pewniaka nie możesz mieć stuprocentową gwarancję tego, że ten faworyt będzie miał wygraną. Takie zakłady bukmacherskie ekstraklasa grają tylko w połowie przypadków – tu można tylko wygrać, albo tylko przegrać.

Ważnym niuansem jest również ten fakt, że w Ekstraklasie jest strasznie dużo poza boiskiem. Jeżeli nie będziemy pilnować tego wszystkiego, to typowanie może okazać się niepoprawnym. Musimy mieć na uwadzę że kłótnie z trenerami, kibicami oraz właścicielami klubów sportowych mają niesamowity wpływ na ciąg meczu oraz wynik mistrzostw.

Czy warto obstawiać ekstraklasę

Podsumowując to wszystko możemy powiedzieć, że główną i bezsporną wadą Ekstraklasy jest duża liczba niespodzianek, które mogą kardynalnie zmienić ciąg gry. Oprócz tego będziesz tu potrzebował znacznie więcej wiedzy, niż przy zwykłym obstawianiu. Do typowania na Ekstraklasę potrzebna jest doskonała wiedza na tematy sportowe, ale nie tylko.

Mówiąc o zaletach możemy śmiało powiedzieć, że jest ich znacznie więcej. Będziesz tu miał:

 • Wielokrotnie wyższe kursy. Podczas danego wydarzenie sportowego kursy podwyższają się kilkrotnie, a więc w wypadku wygranej będziesz miał podwojenie czy nawet potrojenie od kwoty pierwotnej.
 • Dużą liczbę promocji. Przez cały czas trwania Ekstraklasy znajdziesz dość poważną liczbę bonusów i promocji, które pomogą ci obstawiać jeszcze więcej, wygodniej i szybciej.
 • Powiększoną ofertę zakładów. Oczywiście kiedy zaczyna się Ekstraklasa, to liczba zakładów zwiększa się o kilka razy. Dzięki temu możesz przebierać zakłady bukmacherskie i stawiać na to, na co będziesz chciał.
 • Łatwe znalezienie typów. Typowanie jest tu dość szerokim, na 200% znajdziesz to, co będzie się podobało.

Oczywiście, że jak i w przypadku każdego innego wydarzenia sportowego Ekstraklasa zakłady bukmacherskie mają swoje wady, które mogą odstraszać. Ale jeżeli pokonamy tą niepewność, to na pewno dostaniemy coś bardziej poważnego. Więc zaryzykować warto, zwłaszcza wtedy gdy znasz o sporcie tak dużo, że już nie wiesz z kim tą wiedzą się podzielić.

Aby mieć pewność w wynikach Ekstraklasy (na ile to jest możliwe) musisz przez cały czas być na bieżąco, nie możesz tu przegapić ani jednego niuansa, powiązanego ze sportem, historią klubu czy życiem osobistym oraz zawodowym członków drużyny.

Jeżeli masz zdolność do analizowania i dalszego przewidywania, dotrzymasz się tych wymagań, to wielokrotnie podwyższysz swoją szansę na wygraną.

Gdzie najlepiej obstawiać Ekstraklasę?

Już wiemy, że obstawianie Ekstraklasy jest tego warte, więc musimy dowiedzieć się gdzie najlepiej dokonywać zakładów bukmacherskich. Nie każdy bukmacher daje ci możliwość na zakłady bukmacherskie w Ekstraklasie. Dlatego poszukując najlepsze zakłady bukmacherskie ekstraklasa musimy rzetelnie sprawdzać każdą ofertę.

Gdzie najlepiej obstawiać Ekstraklasę

Na rynku hazardowym do wyboru jest dużo ofert, ale nie każda jest na tyle pełna, żeby odpowiadać wszystkim oczekiwaniom. Więc musimy poszukiwać te witryny bukmacherskie, na których jest jak najwięcej ofert sportowych, w tym ekstraklasa zakłady bukmacherskie. Aby ułatwić sobie wybór musimy orientować się na takie kryteria:

 • Wysoki kurs. Im wyższy jest kurs, tym więcej będziesz miał w przypadku wygranej. Nie warto ryzykować i wydawać swój hajs tam, gdzie nie będziesz mógł go wielokrotnie zwiększyć.
 • Liczba dostępnych zakładów. Im więcej jest zakładów, tym więcej będziesz miał szansę na wygraną. Możesz dokonywać zakłady bukmacherskie solo lub od razu kilku, mieszczących się na jednym kuponie. Wszystko zależy najpierw od ciebie oraz twojego doświadczenia w obstawianiu takich wydarzeń sportowych.
 • Legalność. Żeby nie mieć żadnych kłopotów z wypłacaniem zarobionych pieniędzy musisz zapoznać się z regulaminem wybranego bukmachera oraz sprawdzić go na obecność licencje, wydanych przez Ministerstwo Finansów. Wtedy nie będziesz miał problemów w postaci nie tylko wypłaconych środków, ale również swoich zagubionych.
 • Rejestrowanie. Aby zacząć obstawianie u bądź jakiego bukmachera musisz dokonać rejestrację, która może trochę potrwać. Większość bukmacherów wymaga przejście weryfikacji, która jest konieczna dla wpłacania lub wypłacania, dokonywania zakładów, otrzymywania bonusów powitalnych.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że bukmacher, zasługujący na uwagę, ma posiadać wszystkie niezbędne licencję, które są konieczne dla przeprowadzania legalnej działałności.

W ofercie dobrego buka mają być różnorodne zakłady bukmacherskie na każdą dyscyplinę sportową, w tym na Ekstraklasę czy inne mniej znaczące wydarzenia. Musisz również zwracać uwagę na wysokie kursy, żeby po prostu nie tracić swój czas na tak nie dochodne obstawianie.

Ważną jest również rejestracja na witrynie bukmacherskiej. Proces ten nie może być natychmiastowym, bukmacher może wymagać dane osobowe. W wypadku legalnego bukmachera nie musisz się martwić z tego powodu, iż rozpowszechnianie danych osobowych użytkowników internetowych jest karalne zgodnie z prawem Polski.

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania Ekstraklasy

Dokonująć zakłady na ekstraklasę musisz korzystać z oferty najlepszych bukmacherów, które dają ci możliwość zarobić poważne pieniądze, stawiać na co będziesz chciał w każdej dowolnej chwili. Niżej zapoznasz się z listą najlepszych bukmacherów, oferujących taką możliwość.

STS

Ten bukmacher jest tak popularny na polskim rynku, że znają go nawet zwykli ludzie, którzy nie mają do czynienia z zakładami. Jest tu szeroka oferta sportowa, możesz stawiać na wszelkiego rodzaju dyscypliny sportowe, w tym Ekstraklasę.

sts

STS bardzo lubi swoich użytkowników i dlatego oferuje naprawdę świetne bonusy powitalne, które pomogą ci zacząć obstawianie szybko i skutecznie.

Dostaniesz tu 29 PLN w postaci freebetu, po dokonaniu pierwszego depozytu będziesz mógł dostać 100% do 1200 PLN. Ale pamiętaj o tym, że wszystkie bonusy będą aktywowane tylko po dokonaniu rejestracji podczas której był wprowadzony specjalny kod promocyjny.

Fortuna

Bukmacher Fortuna oferuje szeroką ofertę sportową, jest prawdziwym ambasadorem sportu polskiego. Właśnie dlatego ma dla ciebie ofertę, która spełni wszystkie twoje oczekiwania. Możesz tu rejestrować się bez żadnych wątpień, a po dokonaniu rejestracji zacznij obstawiać różne dyscypliny i wydarzenia sportowe, w tym Ekstraklasę.

fortuna

W oznaczonych godzinach możesz tu dokonywać zakłady bukmacherskie przedmeczowe, zakłady LIVE są dostępne przez cały czas. Nowym użytkownikom bukmacher daje możliwość otrzymania 20 PLN w postaci freebetu, bonus 100% do 2100 PLN po dokonaniu drugiego depozytu.

Również będziesz mógł tu otrzymać 600 PLN w postaci cashbacku. Łącznie bukmacher oferuje całe 2720 PLN, co jest wyjątkową ofertą, wyróżniającą się na tle wszystkich innych.

Superbet

Gdy chodzi o obstawianiu Ekstraklasy, to nie możemy nie zauważyć bukmachera Superbet, który oferuje wiele zakładów, związanych z piłką. Oprócz tego jako nowy gracz dostaniesz tu świetną ofertę powitalną, która pomoże ci na dobry i skuteczny start w tej działalności.

superbet

Możesz tu zgarnąć zwrot pieniędzy w przypadku przegranej, wrócić do ciebie mogą nawet 1300 PLN. Taka oferta działa w ciągu tygodnia, czyli cały tydzień możesz obstawiać zakłady bukmacherskie sp bez ryzyka.

Jako nowy użytkownik dostaniesz również 200 PLN w ramach bonusu powitalnego, a po wprowadzeniu kodu promocyjnego będziesz miał możliwość zgarnięcia 34 PLN w postaci freebetu na superbet zakłady bukmacherskie sp.

Betclic

Ten bukmacher jest na rynku już od wielu lat, za cały czas swojej działalności spodobał się graczom za szeroką ofertę sportową i atrakcyjne bonusy dla nowych i starych graczy. Dodatkowym atutem tego buka jest możliwość obstawiania Ekstraklasy.

betclic

U każdego gracza zdarza się niepowodzenie, a więc bukmacher Betclic zdecydował na takie nieszczęście przygotować cashbacki do 550 PLN. Dostać je możesz po wprowadzeniu specjalnego kodu promocyjnego podczas rejestracji.

Totalbet

Bukmacher totalbet zakłady bukmacherskie sp oferuje świetną ofertę sportową. Możesz tu obstawiać różne wydarzenia, w tym Ekstraklasę. Oprócz tego buk oferuje atrakcyjne binusy powitalne dla nowych graczy.

totalbet

Po zarejwstrowaniu się na stronie bukmacherskiej oraz prowadzeniu specjalnego kodu promocyjnego dostaniesz 5230 PLN na dobry start. Aby otrzymać taki bonus musisz dokonać warunków, zaznacznoch w regulaminie buka. Do tego wszystkiego będziesz tu miał możliwość gry bez podatku 24/7.

W jaki sposób obstawiać ekstraklasę?

Aby postawić zakłady bukmacherskie Ekstraklasa, musisz najpierw znaleźć bukmachera, który świadczy tę usługę. Możesz wybrać bukmachera z powyższej listy lub samodzielnie znaleźć tego, który ci się spodoba.

Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na posiadanie licencji potwierdzającą legalność tej działalności, a także na obecne kursy (które powinny być wysokie), szerokość oraz aktualność oferty.

Jeśli twój wzrok padł na kilku bukmacherów na raz, to masz wybór: wybrać jednego z najlepszych lub założyć konto na dwóch lub trzech bukmacherach jednocześnie. Jeśli wolisz drugą opcję, możesz rozpoczynać rejestrację na bukmacherskiej witrynie. W takim przypadku otrzymasz znacznie więcej bonusów, aczkolwiek u różnych bukmacherów. Ponadto można wtedy obstawiać znacznie większe kwoty na znacznie większą liczbę wydarzeń. W związku z tym potencjalny zysk również zostanie wielokrotnie zwielokrotniony.

Witryny bukmacherskie są dość łatwe w wykorzystaniu, intuicyjne i zrozumiałe. Dzięki temu nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pożądanego wydarzenia sportowego. Jeśli jednak nie chcesz popełnić błędu przy wyborze zakładu, powinieneś zapoznać się z ich typami, które bywają:

 • 1X2 – najbardziej rozpowszechniony zakład piłkarski. Stawisz i otrzymujesz o dwa razy więcej wtedy, gdy końcowy wynik będzie się zbiegał (np. Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław).
 • Zakład bez remisu – dość popularna opcja, przy wykorzystaniu której otrzymasz zwrot stawki w przypadku remisu.
 • 1X/X2 – niemniej wykorzystywana oferta, polegająca na tym, że masz podwójną szansę (wygraną czy remis gospodarczy/gości) np. w przypadku Lech Poznań – Raków Częstochowa (gdy ktoś wygra albo będzie remis).
 • Połowa/koniec meczu – taka opcja jest dość trudna do wykonania, ale nadal jest możliwa. Musisz zaznaczyć wyniki na pierwszą połowę meczu i na go koniec (np. w przypadku Wisła Płock – Legia Warszawa Wisła prowadzi do przerwy albo na koniec meczu będzie remis).
 • Dokładny wynik – chyba najbardziej skomplikowany zakład do wykonania, ale zawsze tu są dość wysokie kursy. Otrzymasz o wiele więcej, niż postawiłeś gdy wszystko się będzie zbiegać (np. Legia Warszawa – Raków Częstochowa będą mieli 2:1).
 • Handicap – rodzaj zakładów, który charakteryzuje się tym, że możemy dodawać lub odejmować wartość (np. gole lub punkty) do wyniku końcowego meczu.

W zależności od bukmachera znajdziesz jeszcze wiele innych typów obstawiania, ale najgłówniejsze już przeliczyliśmy. Oprócz wymienionego są jeszcze: zakłady długoterminowe, spalone, liczba strzałów i wiele innego. Więc każdy pośród tego wszystkiego znajdzie coś dla siebie, coś co będzie pasowało najlepiej.

Po zapoznaniu z typami zakładów musimy w końcu dowiedzieć co jest potrzebne dla skutecznego obstawiania na Ekstraklasie. Najpierw zachowywać zimną krew nawet wtedy, gdy na boisku panuje chaos i nikt nie wie co się będzie działo dalej.

Oprócz opanowania musisz mieć wiedzę w tym jak obstawiać ekstraklasę. Ten warunek jest niezbędny jest wszędzie, ale jeżeli chcesz obstawiać nie wiedząc o wszystkim dotyczącym piłki nożnej, to za niedługo będziesz miał wielkie rozczarowanie. Ale jeśli już wszystko znasz, to możesz śmiało stawić i wygrywać poważne kwoty z dość wysoką szansą.

Zbigniew Biernacki
Zbigniew jest ekspertem od zakładów sportowych, który zna się na rzeczy. Umiejętności Johna wykraczają poza samo wybieranie zwycięzców; ma również dogłębną wiedzę na temat rynku zakładów i wie, jak wykorzystać korzystne kursy. Zbigniew jest prawdziwym profesjonalistą w zakładach bukmacherskich, a jego porady są bardzo poszukiwane zarówno przez przypadkowych, jak i doświadczonych graczy sportowych.